Pierwsze błotniaki łąkowe.

First Montagu’s Harriers.

Dzisiaj, w gminie Stanin, udało mi się potwierdzić pojawienie się pierwszych błotniaków łąkowych. Już trzy dni temu wydawało mi się, że widziałem tam jednego ptaka, ale zniknął mi tak szybko, ze nie zdążyłem się mu dobrze przyjrzeć. Dziś znalazłem samca i samicę latające bardzo blisko siebie – kto wie, może to para.

Today in the municipality of Stanin I confirmed that first Montagu’s harriers are back. I believe that saw one bird three days ago, but it disappeared so fast that I wasn’t sure. Today I found a male and female that were flying very close to each other – maybe it’s a pair.

2 komentarze do “Pierwsze błotniaki łąkowe.”

 1. Dzień dobry, piszę w komentarzu bo nie znalazłam maila. Zwracam się z prośbą o wyrażenie zgody na zamieszczenie Pańskich zdjęć (kwiczoł, rycyk)na tablicy edukacyjnej,która będzie ustawiona w Piotrawinie. Realizuję wraz z uczniami projekt „Tropiciele natury” – przybliżający przyrodę doliny Wisły, występujące w tym rejonie zwierzęta, ukształtowanie terenu, jego ochronę. W ramach projektu powstaje ścieżka dydaktyczna w formie 4 przystanków – tablic. Więcej informacji znajduje się w linku poniżej:
  http://piotrawin.sp-kamien.pl/index.php/moje-miejsce-na-ziemi/
  Mam nadzieję, że wyrazi Pan zgodę na umieszczenie Pańskich fotografii na tablicy i podpisanie z imienia i nazwiska. Brakuje nam fotek, by dokończyć tablicę. Proszę o odpowiedź. [Tu był adres email].
  Z poważaniem Marta Lorek
  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieniu

  1. Szanowna Pani,
   Wszystkich zdjęć z tej strony można używać zgodnie z licencją CC BY-NC-ND 3.0 – wykorzystanie niekomercyjne, bez modyfikacji, z oznaczeniem autora jest zatem jak najbardziej możliwe.

   https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/pl/

   Jeśli wykorzystają Państwo moje zdjęcia to będę bardzo wdzięczny za przesłanie zdjęć tablic i ich lokalizacji, żebym mógł kiedyś przy okazji je z dumą obejrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *