Sarenki.

English below in blue.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć saren spotkanych przeze mnie w połowie września. Mimo dość wysokich szumów spowodowanych przez słabe światło (wieczór, chmury…) myślę, że wyszły całkiem nieźle. Jak się Wam podobają?

Below you can find a few photos of roe deer I took in the middle of September. Despite high noise caused by low light (evening, clouds…) I think they are quite nice. What do you think?


Powyższe zdjęcia licencjonowane są na zasadach CC BY-NC-ND 3.0.

Above images are licensed under CC BY-NC-ND 3.0.

2 komentarze do “Sarenki.”

  1. Portrety bardzo ładne. Nie wiem z jak daleka robiłeś te zdjęcia, ale sarny nie wyglądają na zaniepokojone, a raczej na zaciekawione.
    Wydaje mi się, że ciut za bardzo „podciągnąłeś” kolory – zdjęcia nie wyglądają na robione wieczorem przy zachmurzonym niebie. 😉

    1. Jeśli chodzi o odległości to szacowałbym, że pierwsze zdjęcie zostało wykonane z odległości około 50 metrów, a pozostałe to pewnie około 20. Zdjęcia robione z samochodu, więc zwierzyna w miarę spokojna (a może już mnie znają? ;-).

      Kolory podciągnąłem bo zdjęcia były robione z bardzo wysokimi iso (pierwsze 3200, drugie, trzecie i piąte 6400, a czwarte 5000), więc były strasznie wyprane z kolorów. Na szczęście były na tyle ostre, a szumy na tyle ładnie się rozkładały na zdjęciu, że przy odrobinie zabawy w Darktable wyszło chyba nie najgorzej. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *